رویداد ها

پارسه نوین

TOEFL

1397/09/08

12:56 PM

دسته بندی رویداد : TOEFL IBT


 ۱- آشنایی با آزمون تافل اینترنتی  TOEFL IBT

در حال حاضر تافل آی بی تی، تنها تافل معتبر در سرتاسر دنیا می باشد. این آزمون در اواخر ۲۰۰۵ معرفی شد و به میزان قابل توجهی جایگزین دو نوع دیگر «مبتنی بر کامپیوتر» و «مبتنی بر کاغذ» گردید. در این نوع آزمون شرکت‌کنندگان بایستی از طریق اینترنت آزمون را برگزار کنند. اعتبار مدرک این آزمون با مدارک امتحانات تافل قدیمی یکسان است ولی این آزمون دارای تفاوت‌هایی می‌باشد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– برخلاف تافل قدیمی که بیشتر تاکید بر روی گرامر بود، این آزمون تمامی مهارت‌های زبانی را پوشش می‌دهد.
– فاصله زمانی بین شرکت در آزمون و دریافت نتیجه بر روی اینترنت حدود دو هفته می‌باشد.
– این آزمون هر ماه چند بار برگزار شده و داوطلبان آزادی عمل بیشتری در انتخاب تاریخ آزمون دارند.
– این آزمون ۴ ساعته بوده و دارای ۴ بخش است. هر بخش ممکن است یک یا حتی چند مهارت را مورد آزمایش قرار دهد. یادداشت برداری در این روش بر خلاف روش مبتنی بر کاغذ مجاز است و انتخاب سوالات تقریبا به صورت تصادفی است.

۲-بخشهای مختلف تافل اینترنتی :

بخش محدودیت زمانی تعداد پرسش
Reading یا درک مطلب ۶۰ تا ۱۰۰ دقیقه ۳۶-۷۰
Listening یا شنیداری ۶۰ تا ۹۰ دقیقه ۳۴-۵۱
Break ۱۰ دقیقه
Speaking یا صحبت کردن ۲۰ دقیقه ۶ تکلیف یا پرسش
Writing یا نگارش ۵۰ دقیقه (دو مقاله)

۳-امتیازدهی آزمون

امتیاز این امتحان از نمره صفر تا ۱۲۰ می باشد و اگر نمره بالای ۷۵ کسب کنید برای اکثر موسسات قابل قبول می باشد. نمره بالای ۱۰۰ جزوه بهترین نمره ها محسوب می شود که هر کسی نمی تواند آن را بدست بیاورد. نمره دهی در این آزمون به چهار بخش زیر تقسیم می شود:

IBT

۳٫شرایط شرکت در آزمون تافل

در واقع همه می توانند در آزمون تافل شرکت کنند و هیچ محدودیتی وجود ندارد. کافی است که در آزمون ثبت نام کنید. اما برای اینکه نمره قابل قبول (نمره بالای ۷۰ از ۱۲۰) را کسب کنید، باید در حد متوسط، زبان انگلیسی را بلد باشید.